Misja Szalom - przyjaciele Izraela z Krakowa

Szukaj w misjaszalom.pl

Idź do treści

Menu główne:


Zydowskie Muzeum Florydy

MULTIMEDIA > Reportaże > 2010

Wydarzenie: Zwiedzanie muzeum/ Data: 09.08.2010 / Miejsce: Miami na Florydzie

Czym jest Żydowskie Muzeum Florydy?

Żydowskie Muzeum Florydy
mieści się w dwóch odrestaurowanych, zabytkowych budynkach, które wcześniej były synagogami, znajduje się w Miami Beach na Florydzie. Główny budynek Muzeum został zbudowany w 1936 roku i znajduje się w Krajowym Rejestrze miejsc o znaczeniu historycznym. Jest ozdobiony elementami Art Deco, kopułą z miedzi i 80 witrażami. Sąsiedni budynek, który służył jako pierwsza synagoga w Miami Beach, został zakupiony przez Muzeum w 2005 roku i rozbudowany w 2007 roku - również wpisany do Krajowego Rejestru miejsc o znaczeniu historycznym.
Stała wystawa Muzeum - MOSAIC - przedstawia życie Żydów na Florydzie, w tym ponad 500 zdjęć i eksponatów, które obrazują doświadczenia żydowskie na Florydzie od 1763 roku.
Jeżeli do tej pory Miami i Floryda kojarzyły Ci się jedynie z ośrodkami wypoczynkowymi o światowej sławie teraz już wiesz, że wcześniej znajdowała się tu znacząca do dziś społeczność żydowska.
W Miami Beach znajduje się również
The Holocaust Memorial - pomnik upamiętniający żydowskie ofiary holokaustu.

Andrzej Sczyrba

Agenda Kościoła Zielonoświątkowego w PolsceMapa witryny / Zastrzeżenie prawne / Archiwum / © 2009 - 2011 by Misja Szalom. All rights reserved / Drukuj tą stronę / do góry


Powrót do treści | Wróć do menu głównego