Misja Szalom - przyjaciele Izraela z Krakowa

Szukaj w misjaszalom.pl

Idź do treści

Menu główne:


Odsloniecie pomnika 14.09.2010

MULTIMEDIA > Reportaże > 2010

Wydarzenie: odsłonięcie pomnika / Data: 14.09.2010 / Miejsce: Buśno


W dniu 14 września 2010 r. w Buśnie koło Białopola odbyła się zorganizowana przez Fundację „Pamięć, Która Trwa” uroczystość odsłonięcia pomnika nad masowym grobem około 150 Żydów z Chełma, zamordowanych przez hitlerowców podczas Marszu Śmierci 1 grudnia 1939 r.
W uroczystości udział wzięli: Blima Lorber z Brazylii– córka Dawida Lorbera, który przeżył Marsz Śmierci, Michael Schudrich - Naczelny Rabin Polski,Zbigniew Niziński - Prezes Fundacji „Pamięć, Która Trwa”, prezbiter Czesław Uszyński – duchowny Kościoła Zielonoświątkowego w Białopolu, Ks. Waldemar Joniec – Proboszcz Parafii Rzym.-Kat. w Buśnie, Henryk Maruszewski - Wójt Gminy Białopole, młodzież i nauczyciele ze szkół w Białopolu i Strzelcach oraz mieszkańcy Buśna i okolic.
Uroczystość prowadził Zbigniew Niziński z Fundacji „Pamięć, Która Trwa”. Odsłonięcia pomnika ufundowanego przez Harleya Lippmana, członka Komisji d.s. Ochrony Dziedzictwa Amerykańskiego za Granicą,
dokonała Blima Lorber oraz Rabin Michael Schudrich. Następnie Rabin wraz z duchownymi odmówił modlitwę. Młodzież z Zespołu Szkół w Białopolu zarecytowała wiersze a lokalny poeta, Józef Ciszewski odczytał napisany specjalnie na tę uroczystość wiersz.


Renata Uszyńska

Agenda Kościoła Zielonoświątkowego w PolsceMapa witryny / Zastrzeżenie prawne / Archiwum / © 2009 - 2011 by Misja Szalom. All rights reserved / Drukuj tą stronę / do góry


Powrót do treści | Wróć do menu głównego