Misja Szalom - przyjaciele Izraela z Krakowa

Szukaj w misjaszalom.pl

Idź do treści

Menu główne:


Operacja Exodus

MISJA > Polecamy

Operacja Exodus - E.E.F.I. Ebenezer


Służba Ebenezer (
Operacja Exodus) jest częścią międzynarodowej fundacji chrześcijańskiej o nazwie "Ebenezer Emergency Fund International" z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Działalność fundacji to pomoc narodowi wybranemu w powrocie do Izraela. Jedną z gałęzi EEFI jest bezpośrednio służba Operacja Exodus, której wizję można wyrazić poprzez następujące słowa: "Operacja Exodus jest instrumentem Pana w pomocy i zachęcaniu Żydów do powrotu do Izraela z ziem północy i ze wszystkich narodów oraz ogłaszania celów Królestwa Bożego związanych z ich powrotem."

Historia EEFI rozpoczęła sie w 1982 roku, kiedy Bóg powołał szwajcarskiego biznesmena Gustava Schellera do realizacji swojego planu sprowadzenia Żydów z powrotem do Izraela. Słowo Pana mówiło o sprowadzeniu ludzi z "kraju północnego", co oznaczało wówczas głównie tereny byłego Związku Radzieckiego.
Jedną z gałęzi EEFI jest bezpośrednio służba Operacja Exodus, której wizję można wyrazić poprzez następujące słowa: "Operacja Exodus jest instrumentem Pana w pomocy i zachęcaniu Żydów do powrotu do Izraela z ziem północy i ze wszystkich narodów oraz ogłaszania celów Królestwa Bożego związanych z ich powrotem." Wizja ta jest wypełniana poprzez bezpośrednią i praktyczną pomoc w organizacji transportu osób wyjeżdżających do Izraela - załatwianiu niezbędnych dokumentów emigracyjnych, finansowaniu i kupowaniu biletów, transportowaniu bagażu itp.
Druga gałąź działalności to pomoc humanitarna Ebenezer Aid Fund, obejmująca przede wszystkim tereny dawnego ZSRR oraz Afryki. Od roku 2006 działa też biuro w Jerozolimie zajmujące się wspieraniem "olim"- żydowskich imigrantów przybywający do Izraela - po przyjeździe i osiedleniu się w Izraelu.
Fundacja EEFI powstała w 1991 roku i dotychczas pomogła ponad 120 tysiącom osób w dokonaniu "aliji", czyli powrotu do swojej ziemi - Izraela.

źródło: http://www.kanaan.org.pl/index.php/wspolpracujemy/ebenezer


Służbę w Polsce prowadzi Kościół CCh Kanaan we Wrocławiu, a koordynatorem krajowym Fundacji Ebenezer jest
Piotr Skoczylas.

Agenda Kościoła Zielonoświątkowego w PolsceMapa witryny / Zastrzeżenie prawne / Archiwum / © 2009 - 2011 by Misja Szalom. All rights reserved / Drukuj tą stronę / do góry


Powrót do treści | Wróć do menu głównego