Misja Szalom - przyjaciele Izraela z Krakowa

Szukaj w misjaszalom.pl

Idź do treści

Menu główne:


Tyberiada

GALERIA > Izrael

Witamy w Galerii: Izrael

A gdy nastał wieczór, uczniowie jego zeszli nad morze i wsiedli w łódź, i popłynęli na drugi brzeg morza do Kafarnaum. Ciemność już zapadła, a Jezus jeszcze do nich nie przyszedł. Morze zaś burzyło się pod wpływem silnego wiatru. Gdy więc przepłynęli około dwudziestu pięciu do trzydziestu stadiów, ujrzeli Jezusa chodzącego po morzu i zbliżającego się do łodzi, i strach ich ogarnął. A On odezwał się do nich: Ja jestem, nie bójcie się! Chętnie więc zabrali go do łodzi, a łódź od razu przybiła do brzegu, do którego płynęli. Nazajutrz lud, który pozostał na drugim brzegu morza, zauważył, że tam nie było innej łódki prócz tej jednej, w którą wstąpili uczniowie Jezusa, i że Jezus nie wszedł z uczniami swoimi do tej łodzi, ale że sami uczniowie jego odpłynęli. Tymczasem nadeszły inne łódki od Tyberiady w pobliże tego miejsca, gdzie jedli chleb, nad którym Pan wypowiedział dziękczynienie.
(Ewangelia wg św. Jana 6:16-23)

Tyberiada (Tiberias,) - miasto położone w Dystrykcie Północnym w Izraelu. Jedno z czterech świętych miast Judaizmu - obok Jerozolimy, Safedu i Hebronu.
Znane uzdrowisko i ośrodek turystyczny na zachodnim brzegu Jeziora Tyberiadzkiego, w Dolnej Galilei. Nazwa została nadana miastu na cześć cesarza Tyberiusza. Tyberiada została założona w latach 17-22 przez Heroda Antypasa, na miejscu zniszczonej wioski Rakkat. Stała się stolicą Galilei.
Nowy Testament wspomina o Tyberiadzie, jako o mieście położonym nad Jeziorem Tyberiadzkim, nad którym swoją działalność koncentrował Jezus Chrystus. Więcej - patrz
K o m e n t a r z do galerii.


Tyberiada

Agenda Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce



Mapa witryny / Zastrzeżenie prawne / Archiwum / © 2009 - 2011 by Misja Szalom. All rights reserved / Drukuj tą stronę / do góry


Powrót do treści | Wróć do menu głównego