Misja Szalom - przyjaciele Izraela z Krakowa

Szukaj w misjaszalom.pl

Idź do treści

Menu główne:


Swiatowy Dzien Modlitwy o Izrael

MISJA > Polecamy

Światowy Dzień Modlitwy o Izrael


Co roku,
w 1-szą niedzielę października, ponad 175 państw i narodów (setki milionów ludzi na całym świecie) łączy się razem w modlitwie o miasto Jeruzalem, państwo Izrael i wszystkich jego obywateli – w modlitwie o pokój dla Jerozolimy. W ciągu tylko kilku ostatnich lat ta modlitwa skupiona na Izraelu stała się największym wydarzeniem modlitewnym w historii.

CEL
Ten szczególny dzień w roku został ustanowiony by wzbudzić globalną świadomość i wstawiennictwo dla Bożych celów w Izraelu, pamiętając że jest to krytyczna godzina w historii ludzkości, a nasza modlitwa ma wielkie znaczenie.

WIZJA
Globalne, trwałe, żarliwe i świadome wstawiennictwo o Boże plany i cele dla Jerozolimy i wszystkich jej mieszkańców. Celem – dzięki Bożej łasce – jest w tym szczególnym dniu zgromadzić co najmniej 175 krajów i 300 milionów wierzących, którzy będą modlić się o pokój dla Jerozolimy.

HISTORIA

Wszystko rozpoczęło się w 2002 r. podczas spotkań z czołowymi politykami oraz przywódcami religijnymi z Izraela oraz USA. Ta idea jest obecnie największym ruchem modlitewny tego typu na świecie z aktywnym wsparciem ponad 1000-ca liderów wśród ewangelicznych chrześcijan na całym świecie.

DLACZEGO POWINNIŚMY STANĄĆ PRZY IZRAELU ?
Izrael jest krajem, o którym Bóg mówi - jednoznacznie, proroczo i wielokrotnie w Biblii - "To jest moje" czy też „Należy do mnie” lub „Mój”. Bóg mówi w ten sposób tylko o Izraelu – nie odnosi się tak do żadnego innego narodu na Ziemi. Izrael (Jerozolima) został ustanowiony, aby być światłem dla pogan. Kościół od swojego powstania był faktycznie całkowicie żydowski i tak pozostało do momentu, gdy Ewangelia zaczęła się rozprzestrzeniać. Ostatecznie dotarła do Antiochii, gdzie powstała pierwsza społeczność nie-żydowska, Antiochii która stała się bazą do rozprzestrzeniania się Ewangelii na cały świat.


Źródło: http://www.daytopray.com/


Agenda Kościoła Zielonoświątkowego w PolsceMapa witryny / Zastrzeżenie prawne / Archiwum / © 2009 - 2011 by Misja Szalom. All rights reserved / Drukuj tą stronę / do góry


Podmenu:


Powrót do treści | Wróć do menu głównego