Misja Szalom - przyjaciele Izraela z Krakowa

Szukaj w misjaszalom.pl

Idź do treści

Menu główne:


Konferencja w Bedzinie

MULTIMEDIA > Reportaże > 2010

Wydarzenie: Konferencja / Data: 06.03.2010 / Miejsce: Będzin


„Chrześcijanie i Żydzi. Relacje chrześcijańsko – żydowskie w kontekście biblijnym i historycznym.”

Już sam temat konferencji zorganizowanej 6 marca przez Kościół Zielonoświątkowy Zbór w Będzinie - na czele z pastorem Arkadiuszem Wnękiem - wspólnie z Instytutem Studiów Żydowskich WST, mógł wzbudzić ciekawość i pragnienie spędzenia tego dnia, właśnie w tym miejscu. Gościnna, pachnąca kawą i smacznym poczęstunkiem Aula Szkoły Muzycznej, zgromadziła liczne audytorium. Miłe każdemu sercu wspólne wielbienie Pana (jak na okoliczności przystało, oczywiście w niezwykłych żydowskich klimatach), serdeczne rozmowy, książki, starzy i nowi znajomi ..., także zaproszeni goście, a wśród nich z-ca prezbitra naczelnego Kościoła Zielonoświątkowego, pastor zboru w Jastrzębiu Zdroju Leszek Mocha, który usłużył nam tłumaczeniem jednej sesji oraz dyrektor Misji Szalom Andrzej Sczyrba, który z kolei zachęcił uczestników do współpracy z misją w ramach agendy Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce, służby dla narodu żydowskiego.
„Gdybyś Boże obdarował nas samą tylko możliwością tego spotkania, to już by nam wystarczyło; już tylko za to bylibyśmy wdzięczni (Dajenu), ale Ty dałeś nam więcej…”.
Głównym mówcą na konferencji był Jeff Friedman, rabin mesjanistyczny, misjonarz wśród Żydów, pastor – założyciel Mesjanistycznego zboru w Philadelphii, ze Zborów Bożych w Stanach Zjednoczonych, który podróżuje po całym świecie i dzieli się poselstwem ważnym dla nas, chrześcijan, aby rozumieć Boży cel i plan dla Izraela w naszych czasach i w przyszłości, oraz stać się częścią tego planu.
Podczas trzech sesji mogliśmy się dowiedzieć między innymi, dlaczego można stracić obiecane Boże błogosławieństwo (Genesis 12. 1-3) i jak je odzyskać, o proroctwach biblijnych, które wypełniają się na naszych oczach, o czym prorokował Joel w słowach zapisanych w rozdziale 2. 25-27 i jak powinniśmy żyć, gdy już to wszystko wiemy, a także co możemy zrobić, gdy już wrócimy do naszych domów i kościołów.
Znakomity wykład na temat relacji polsko – żydowskich ze szczególnym uwzględnieniem ziem polskich poprowadził dr Sławomir Witkowski (WST), autor artykułów i publikacji naukowych o dziejach Żydów w Polsce. W czasie krótkiej sesji (szkoda, że tak krótkiej) usłyszeliśmy 1000-letnią historię Żydów na naszych ziemiach… . Czy to możliwe? Warto się przekonać i posłuchać nagrań.
Do zobaczenia, może tym razem w Krakowie? Szczegóły pojawią się na naszej stronie.

Bożena Jarosz

Agenda Kościoła Zielonoświątkowego w PolsceMapa witryny / Zastrzeżenie prawne / Archiwum / © 2009 - 2011 by Misja Szalom. All rights reserved / Drukuj tą stronę / do góry


Powrót do treści | Wróć do menu głównego