Misja Szalom - przyjaciele Izraela z Krakowa

Szukaj w misjaszalom.pl

Idź do treści

Menu główne:


Jordan

GALERIA > Izrael

Witamy w Galerii: Izrael

Wtedy przyszedł Jeszua (Jezus) z Galilei nad Jordan, do Jana, aby się dać ochrzcić przez niego. Ale Jan odmawiał mu, mówiąc: Ja potrzebuję chrztu od ciebie, a ty przychodzisz do mnie? A Jeszua (Jezus), odpowiadając, rzekł do niego: Ustąp teraz, albowiem godzi się nam wypełnić wszelką sprawiedliwość. Tedy mu ustąpił. A gdy Jeszua (Jezus) został ochrzczony, wnet wystąpił z wody, i oto otworzyły się niebiosa, i ujrzał Ducha Bożego, który zstąpił w postaci gołębicy i spoczął na nim.
(Ew. Mateusza 3:13-16)

Jordan
(hebr. Nehar Hayarden) - rzeka płynąca rowem Jordanu do Morza Martwego. Ma długość 251 km. Jej źródła znajdują się na terytorium Libanu w górach Antylibanu. Historycznie i religijnie jest to jedna z najważniejszych rzek na świecie.
W Starym Testamencie wymieniona jako główna rzeka Ziemi Obiecanej. Jordan odegrał też ważną rolę w cudownym uzdrowieniu Naamana. W Nowym Testamencie Jordan wymieniony został jako miejsce chrztu Jeszua (Jezusa).
Więcej - patrz K o m e n t a r z do galerii.Jordan

Agenda Kościoła Zielonoświątkowego w PolsceMapa witryny / Zastrzeżenie prawne / Archiwum / © 2009 - 2011 by Misja Szalom. All rights reserved / Drukuj tą stronę / do góry


Powrót do treści | Wróć do menu głównego