Misja Szalom - przyjaciele Izraela z Krakowa

Szukaj w misjaszalom.pl

Idź do treści

Menu główne:


O p i s

GALERIA

Komentarz do Galerii

GALERIA zawiera wybrane zdjęcia z różnych miejsc na świecie i jest sukcesywnie powiększana


Zdjęcia z Izraela i Egiptu przedstawiają - między innymi - miejsca z Biblii kojarzone i przypisywane współcześnie konkretnym miejscowościom, krainom geograficznym, wydarzeniom (w tym narodziny, życie, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa), obszarom wykopalisk archeologicznych oraz inne. Należy jednak pamiętać o tym, że z różnych powodów współczesna próba lokalizacji niektórych miejsc z wydarzeniami i historiami biblijnymi jest bardzo trudna, a zatem taka lokalizacja może być niepewna, a nawet sporna. Stąd zapraszając do oglądania galerii prosimy o zwrócenie większej uwagi na wydarzenia które ją opisują, niż na współczesne lokalizacje niektórych miejsc i ich otoczenie.
Wzgórze Świątynne to obszar gdzie kiedyś znajdowała się Świątynia Jerozolimska – pierwsza i najważniejsza świątynia judaizmu. Powstała w latach 966-959 p.n.e. za czasów króla Salomona, na miejscu wskazanym przez Boga królowi Dawidowi, na wzgórzu Moria w północno-wschodniej części Jerozolimy. Dziś na tym miejscu znajduje się muzułmańska Kopuła na Skale (znana też jako Meczet Omara).

Do opisu Galerii użyto Wikipedii – wolnej encyklopedii.
Cytaty pochodzą z Pisma Świętego (Brytyjskie i Zagraniczne Towarzystwo Biblijne, Warszawa 1975 r.)

Misja Szalom

Agenda Kościoła Zielonoświątkowego w PolsceMapa witryny / Zastrzeżenie prawne / Archiwum / © 2009 - 2011 by Misja Szalom. All rights reserved / Drukuj tą stronę / do góry


Powrót do treści | Wróć do menu głównego