Misja Szalom - przyjaciele Izraela z Krakowa

Szukaj w misjaszalom.pl

Idź do treści

Menu główne:


Dni Izraela w Zborze Anastasis - Legnica

MULTIMEDIA > Reportaże > 2010

Wydarzenie: Dni Izraela w Zborze Anastasis - usługa Misji Szalom / Data: 27-28.11.2010 / Miejsce: Legnica


W dniach 27-28 listopada 2010 r. odbyły się Dni Izraela w zborze Anastasis w Legnicy przy ul. Henryka Pobożnego 7. Pobudzeni Bożą miłością do narodu izraelskiego oraz ziemi Izraela, w której narodził się, wzrastał, głosił, zmarł i zmartwychwstał nasz Pan Jezus Chrystus zapragnęliśmy podzielić się nią z braćmi i siostrami w wierze. Zwróciliśmy się do naszego pastora Marka Tomczyńskiego z prośbą o możliwość zorganizowania usługi Misji Szalom. Uzyskawszy aprobatę i błogosławieństwo przystąpiliśmy do działania. Zaprosiliśmy dyrektora misji Andrzeja Sczyrbę wraz z żoną Joanną, aby przedstawili nam program i cele misji oraz usłużyli Słowem i świadectwem. Zwróciliśmy się o pomoc do zborowników w uatrakcyjnieniu tego czasu poprzez przygotowanie potraw – dań kuchni żydowskiej. Ze swojej strony zapewniliśmy wystrój kaplicy w postaci przedmiotów charakterystycznych dla Judaizmu: menorę (7-mio ramienny świecznik), tałes (szal modlitewny), szofar (róg), Torę w języku polskim oraz albumy i inną literaturę tematyczną. Muzyką usługiwał zespół zborowy i brat Konrad Świeży (z bratniego zboru), który przedstawił kilka kroków tańca izraelskiego.
Sobotnie popołudnie upłynęło nam na słuchaniu nauczania na temat bogatego znaczenia słowa „Szalom”, wspólnym śpiewaniu pieśni żydowskich, oglądaniu prezentacji zdjęć z wycieczki do Izraela, próbach tańca izraelskiego. Wieczór zakończyliśmy degustacją potraw przy wspólnym stole. Niedziela była czasem usługi brata Andrzeja Słowem Bożym.
Biorąc pod uwagę frekwencję i zainteresowanie tematyką Izraela w naszym zborze zachęcamy wszystkich do organizowania tego typu przedsięwzięć i zapraszania Misji Szalom.

Z Bożym błogosławieństwem i na chwałę Jezusa Mesjasza,
Alicja i Bogusław Machoś (Zbór Anastasis w Legnicy)

Agenda Kościoła Zielonoświątkowego w PolsceMapa witryny / Zastrzeżenie prawne / Archiwum / © 2009 - 2011 by Misja Szalom. All rights reserved / Drukuj tą stronę / do góry


Powrót do treści | Wróć do menu głównego