Misja Szalom - przyjaciele Izraela z Krakowa

Szukaj w misjaszalom.pl

Idź do treści

Menu główne:


Miedzynarodowy Dzien Modlitwy o Izrael

MULTIMEDIA > Reportaże > 2009

Wydarzenie: Międzynarodowy Dzień Modlitwy o Izrael / Data: 04.10.2009 / Miejsce: Kraków


Poranne niedzielne nabożeństwo poświęcone było Izraelowi. Słowo Boże głoszone przez Pastora oraz Braci Starszych zboru w Nowej Hucie oraz modlitwy wszystkich zgromadzonych skupiły się na zbawieniu, pokoju, przyjaźni i uzdrowieniu Narodu Wybranego.

Tego samego dnia, czyli 4 października, z okazji Światowego Dnia Modlitwy o Izrael odbyło się także popołudniowe nabożeństwo. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17, ale każdy kto chciał mógł przyjść wcześniej i miał możliwość napisania swojego imienia po hebrajsku pod okiem Gabrysi i posłuchania Żydowskiej muzyki. Głównym celem spotkania było wysłuchanie słowa pastora zboru w Oświęcimiu Józefa Hydzika. Pastor mówił o niezmiennym stosunku Boga do Izraela oraz na podstawie Biblii naświetlił nam naszą dzisiejszą postawę, którą powinniśmy mieć względem Żydów. Myślę, że „zapalił” w sercach chęć modlitwy o ten naród i przybliżył nam ten temat. Po modlitwie i pobłogosławieniu brata pastora, przygotowany był poczęstunek, na którym nie zabrakło tradycyjnych potraw Żydowskich i nie tylko. Był to dobry czas, w którym mieliśmy okazje porozmawiać i delektować się pysznym ciastami i sałatkami. Myślę, że cały dzień poświęcony modlitwie o Izrael był potrzebny i przyniesie błogosławieństwo Izraelowi ale i modlącym się o niego.

Emilka Drabek oraz Andrzej Sczyrba

Agenda Kościoła Zielonoświątkowego w PolsceMapa witryny / Zastrzeżenie prawne / Archiwum / © 2009 - 2011 by Misja Szalom. All rights reserved / Drukuj tą stronę / do góry


Podmenu:


Powrót do treści | Wróć do menu głównego