Misja Szalom - przyjaciele Izraela z Krakowa

Szukaj w misjaszalom.pl

Idź do treści

Menu główne:


Spotkanie z Efrat-Rachel i Danuta z Jerozolimy

MULTIMEDIA > Reportaże > 2010

Wydarzenie: Spotkanie z Efrat-Rachel i Danutą (Adiną) z Jerozolimy / Data: 30.06.2010 / Miejsce: Kraków


„Miłość braterska niechaj trwa. Gościnności nie zapominajcie; przez nią bowiem niektórzy, nie wiedząc o tym, aniołów gościli.”
„Niechaj kwitnie braterska przyjaźń, lecz nie zapominajcie o życzliwości dla ludzi z zewnątrz, bo czyniąc tak, niektórzy, nieświadomi tego, okazywali gościnność aniołom.” (wg Davida H. Sterna: Komentarz Żydowski do Nowego Testamentu”
Hebr. 13,2

Wakacje to czas wyjazdów. Wielu z nas podróżuje, odpoczywa. Ci, którzy jednak zostają, mogą cieszyć się z niezwykłych spotkań.
W Krakowie, jak co roku w lipcu, atmosfera urokliwego Festiwalu Kultury Żydowskiej (dziękujemy Organizatorom i wszystkim Gościom).
Efrat-Rachel oraz Adina z synkiem Jeruelem przyjechały z Jerozolimy. Pierwsze spotkanie przy stole (kurczak w żurawinie bardzo smakował naszym Gościom) obfitowało w świadectwa. Między innymi mogliśmy usłyszeć o projekcie, w którym uczestniczyła Efrat.
W Izraelu miało miejsce wydarzenie kulturalne, które dotknęło serc wielu Izraelczyków (w tym jej zaproszonych przyjaciół), wykonanie oratorium Georga Friedricha Händla „Mesjasz”. Tekst utworu jest zaczerpnięty z wersetów Pisma Świętego (Izajasza, Zachariasza, Psalmów, Nowego Testamentu). Słowo Boże nie wraca puste!
Efrat podzieliła się z nami również tekstem z Izajasza 4.1-6 i Zachariasza 8.23 i na tej podstawie pokazała związek pomiędzy narodem żydowskim i innymi narodami w czasach ostatecznych. W Święto Sukkot (Szałasów, Namiotów) związane ze żniwami, Jeszua (jak pnącze, które wyrośnie – Iz. 11,1) zabierze całą hańbę, wstyd, otrze łzy.
To wielka przyjemność słuchać przesłania biblijnego po hebrajsku, zwłaszcza gdy jest sprawnie przekładane na język polski (dzięki Adinie).
Efrat osobiście przyjęła Mesjasza Izraela dwanaście lat temu i cały czas obchodzi Święta Pańskie (z Mesjaszem w centrum), na które zaprasza sąsiadów, przyjaciół. Przychodzą, śpiewają, mogą poczuć Bożą miłość.
Jej modlitwą było, aby Kościół nie pozwolił się oddzielić od żydowskich korzeni, tak jak to się działo przez wieki, przynosząc gorzkie owoce i obopólne straty.
Efrat jest muzykiem, pięknie gra i śpiewa. Szybko nauczyła nas prostych pieśni, także po hebrajsku. Czy coś bardziej potrafi rozradować niż wspólny śpiew i taniec, aby oddać chwałę Zbawicielowi. Nie mogliśmy się rozstać…
W następnym dniu spotkaliśmy się ponownie w kaplicy zborowej Kościoła Zielonoświątkowego w Nowej Hucie. Prawie całe spotkanie modlitewne oddaliśmy naszym gościom. Efrat zasiadła do klawiszy i finezyjnie dołączyła do naszych muzyków i śpiewaków. Jakie to było poruszające… nasze serca, ale przede wszystkim na pewno serce naszego Boga, bo to dla Niego i dzięki Niemu.
Potem krótkie przesłanie biblijne, i modlitwa o Izrael, Polskę. Zwłaszcza o młodzież, dzieci wychowywane bez ojców. Cząstka ich miłości do kraju została w Polsce w naszych sercach.
Adina zachęciła nas, abyśmy jako kapłani żywego Boga wypowiadali nad Izraelem błogosławieństwo Aarona zapisane w IV Księdze Mojżeszowej 6.23-26. „Tak będą wzywać imienia mojego nad synami izraelskimi, a Ja będę im błogosławił” (werset 27).
Na koniec wspólnie z Jeruelem, jego mamą i Efrat śpiewaliśmy piosenkę z płyty „a song collection by King’s Kids Jerusalem”:
Yeshua, Yeshua
Ata ohev oti
Yeshua, Yeshua
Ani ohev otcha
Toda lecha Yeshua
Sheyesh li bitachon
Ata tihiyeh iti
Bechol makom!
Czyli, po prostu: Jezu, Jezu ty kochasz mnie. Jezu, Jezu ja kocham Cię! Dziękuję Tobie Jeszua, że mogę być pewny, że będziesz ze mną w każdym miejscu!

Cała płyta w wykonaniu dzieci jest bardzo piękna. Można słuchać na okrągło.
Był czas, aby w praktyczny sposób pobłogosławić naszych drogich przyjaciół z Izraela i kupić przywiezione owoce służby – nagrania, które dziś przypominają nam wspólnie spędzone chwile, i czas na rozmowy, aby bardziej się poznać. To niezwykłe jak wiele mamy wspólnych zainteresowań, jak podobne jest nasze życie...
Efrat, Adino, Jeruelu zapraszamy znowu. Szalom z Nowej Huty.

Bożena Jarosz

Agenda Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce



Mapa witryny / Zastrzeżenie prawne / Archiwum / © 2009 - 2011 by Misja Szalom. All rights reserved / Drukuj tą stronę / do góry


Powrót do treści | Wróć do menu głównego