Misja Szalom - przyjaciele Izraela z Krakowa

Szukaj w misjaszalom.pl

Idź do treści

Menu główne:


Dni Izraela w Zborze Betel - Szczytno

MULTIMEDIA > Reportaże > 2011

Wydarzenie: Dni Izraela w Zborze Betel - usługa Misji Szalom / Data: 23-24.07.2011 / Miejsce: Szczytno


W dniu 23 lipca 2011 roku „Misja Szalom„ w osobie Andrzeja Sczyrby, jego żony Joanny Sczyrby oraz siostry Bronisławy Muszczyńskiej zagościła w skromnych progach Domu Modlitwy Zboru „Betel” Kościoła Zielonoświątkowego w Szczytnie. Brat Andrzej Sczyrba w niezwykle ujmujący sposób przedstawił podstawowe zagadnienia obejmujące swym zakresem temat Izraela, zagrożenia wypływające z niewłaściwego zrozumienia tematu, wizję Misji, szeroki wachlarz możliwości włączenia się w pracę oraz płaszczyzny, na których „Misja Szalom” szczególnie aktywie realizuje swe cele i powołanie.
Miłym zaskoczeniem dla obecnych była prezentacja historii żydostwa z terenu powiatu szczycieńskiego i miasta Szczytno. Z wielkim zaciekawieniem miejscowi bracia i siostry usłyszeli o początkach osadnictwa Żydów na terenie działania ich Zboru.
Spotkania tego rodzaju uświadamiają Kościołowi jego korzenie, odsłaniają właściwe relacje na linii Kościół-Izrael, mobilizują do wspólnej modlitwy za naród wybrany oraz kreują prawdziwy obraz Bożych pragnień wobec swego narodu i kościoła.
Każdy z obecnych mógł przyznać jak ważną rolę odgrywa naród Izraela w historii całego świata i jak ważna jest pamięć o tym, właściwe nauczanie tego zagadnienia oraz uświadamianie wszystkim o wynikających z tego obietnicach i zadaniach, które powinny być integralną częścią wizji współczesnego Kościoła.
Następnego dnia miejscowy Zbór i Misja mieli zaszczyt uwielbiać Mesjasza Izraela i Zbawiciela świata na coniedzielnym porannym nabożeństwie. Te niezapomniane chwile na długo wpisały się w pamięć uczestników tych spotkań.
Niech uwielbiony będzie Jeszua Hamaszija.

Daniel Majewski (Zbór „Betel” Kościoła Zielonoświątkowego w Szczytnie)

Agenda Kościoła Zielonoświątkowego w PolsceMapa witryny / Zastrzeżenie prawne / Archiwum / © 2009 - 2011 by Misja Szalom. All rights reserved / Drukuj tą stronę / do góry


Powrót do treści | Wróć do menu głównego